Jak świadomie kreować swoją rzeczywistość?

Ty i Twoje życie jesteście tym samym, czym są Twoje myśli i wyobrażenia.

Każda myśl tworzy. Każda Twoja pojedyncza myśl, każde słowo realnie wpływa i kształtuje Twoją przyszłość oraz Twoją rzeczywistość.

Ale istnieje też coś o wiele bardziej potężnego od myśli. Są to Twoje WYOBRAŻENIA.

Jedno Twoje wyobrażenie ma większa siłę sprawczą, niż tysiąc Twoich myśli i tysiąc Twoich słów.

Wyobrażenie to obraz utrwalony w Twoim umyśle. To potężne narzędzie przemiany życia i samego siebie, uruchamia praktycznie wszystkie zmysły i w przeciwieństwie do przelotnej myśli, odbywa się na wielu płaszczyznach Twojego umysłu. Dlatego właśnie ma o wiele większą moc od samej myśli.

Każda Twoja myśli i każde wyobrażenie jest przyczyną. Skutkiem natomiast są harmonizujące z nimi sytuacje i wydarzenia w Twoim życiu.

Pamiętaj, że to właśnie Ty i tylko Ty decydujesz o tym jakie myśli i wyobrażenia dla siebie wybierasz. Dlatego wybieraj mądrze i świadomie stwarzaj swoją rzeczywistość.

A teraz przeprowadźmy mały eksperyment:

Etap 1:

Pomyśl, że jesz cytrynę. Teraz.

Dobrze, a teraz zapamiętaj swoje odczucia związane z tą myślą.

Etap 2:

WYOBRAŹ sobie, że jesz cytrynę. Zobacz to oczami wyobraźni. Najpierw jej dotknij, poczuj pod palcami strukturę jej skórki. Teraz powąchaj, dotknij językiem jej skórki.

Teraz przekrój cytrynę na pół. Zobacz jak wycieka z niej sok. Następnie powąchaj ją i wgryź się zębami w sam jej środek. Poczuj jak sok rozpływa się po całych Twoich ustach…

Czy zauważyłeś różnicę pomiędzy pierwszym i drugim etapem eksperymentu? Przy pierwszym etapie prawdopodobnie nie pojawiły się żadne odczucia w Twoim ciele. A przy drugim? Czy do Twoich ust napłynęła ślina…?

Teraz widzisz o ile potężniejszym narzędziem od samej myśli jest moc Twojego WYOBRAŻENIA.

Dlatego każdego dnia świadomie kreuj i pielęgnuj w sobie tylko pozytywne przekonania i wyobrażenia. Niech przenikną one do wszystkich Twoich myśli, słów i działań.

Unikaj za to tego co negatywne. Wychwytuj w sobie skłonność do negatywnego myślenia, mówienia itd. i przemieniaj ją w to, co pozytywne. Nigdy nie mów: „nie potrafię”, „na to mnie nie stać”, „jestem zbyt głupi” itp. Zamiast tego wpajaj sobie, że jesteś bezpieczny, niezwykle cenny i wartościowy i że zawsze otrzymujesz to, czego potrzebujesz, w najwłaściwszym czasie.

Przemieniając swoje wyobrażenia i nawyki myślowe, realnie kreujesz swoją nową rzeczywistość.

Twoje życie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Od Ciebie też zależy jakie myśli i wyobrażenia wybierasz. Pamiętaj, że nie istnieje żaden pech, czy zła passa. Zjawiska te są tylko i wyłącznie skutkiem Twoich myśli i wyobrażeń przepełnionych lękiem, pesymizmem i wątpliwościami. Wyeliminuj je ze swojego życia. Zamiast tego ugruntuj w sobie poczucie pewności, bezpieczeństwa i ufności do Twojego szczęścia i doskonałego prowadzenia Wszechświata.

Wpajaj sobie przekonanie, że jesteś wyjątkowy, że jesteś szczęściarzem, a tak właśnie się stanie. Codziennie rano powtarzaj sobie tuż po przebudzeniu:

 Dziś wybieram szczęście, radość, miłość, spokój i spełnienie w każdym momencie mojego życia.

I wyobrażaj to sobie przez krótką chwilę. Wybieraj w swoim życiu szczęście. Szczęście jest stanem umysłu. Jest pewnym nawykiem i nie da się go kupić za żadne pieniądze. Szczęście to wynik wewnętrznego spokoju, równowagi, poczucia bezpieczeństwa, wewnętrznej harmonii oraz zaufania.

Oczekuj w swoim życiu tylko tego, co najlepsze. Ugruntowuj w sobie wewnętrzne przekonanie i wyobrażenie, że Twoja przyszłość jest doskonale bezpieczna i zawsze spotyka Cię tylko to co dla Ciebie najlepsze, a tak właśnie będzie się działo. Wystarczy, że Twoja podświadomość zaakceptuje tę nową prawdę, a nowe wyobrażenie zakorzeni się w Tobie na stałe.

Przemieniając swoje myśli i wyobrażenia, możesz przemieniać nie tylko swoje życie, swój umysł, ale także całe swoje ciało.

Nic nie jest z góry ustalone i wszystko co dotyczy Ciebie i Twojego życia zależy od Ciebie.Poprzez różne lęki, zmartwienia i inne napięcia negatywnie wpływasz na stan swojego zdrowia i funkcjonowanie swojego organizmu. Każda, najmniejsza nawet choroba, czy dolegliwość w Twoim ciele, ma swoje przyczyny w Twoim umyśle. Dlatego zamiast lęków i zmartwień, zacznij wypełniać się uczuciem miłości, bezpieczeństwa i spokoju, a Twój organizm zareaguje i zacznie powracać do harmonii.

Twoje zdrowie jest normą. W każdym człowieku istnieje doskonała zasada harmonii, a choroba jest odstępstwem od tej zasady.

Ciało każdego człowieka odnawia się całkowicie co kilka lat. Dlatego przemieniając swoje myśli i wyobrażenia na temat siebie samego, życia i swojego ciała, masz możliwość kształtowania spełnionego życia i doskonałego zdrowia.