Najlepszym dla siebie mistrzem jesteś Ty sam

Kiedyś zadano mi bardzo ciekawe pytanie: „Kto jest Twoim mistrzem? Od kogo nauczyłeś się wszystkiego?”. Zrobiło mi się bardzo miło, że ktoś zainteresował się tym, skąd pochodzi moja wiedza. Ale osobiście nie popieram relacji mistrz – uczeń. To Ty, to Twoja intuicja i świadomość mają być dla Ciebie jedynym i najważniejszym mistrzem. I tak też jest i w moim przypadku.

Jeśli ktoś kiedyś zapyta Cię, kto jest Twoim mistrzem, odpowiedz, że Wszechświat! Takie podejście gwarantuje Ci czysty przekaz. 

Różni ludzie mają swoje własne filtry, przez które widzą rzeczywistość. To widzenie często nie jest doskonale czyste. Oczywiście im bliżej ktoś jest oświecenia, tym jego patrzenie jest bliższe doskonałości.

By mieć pewność, że to, co słyszysz od innych jest informacją najwyższej jakości, zwróć się do swojego wnętrza i to jego słuchaj. To ono powinno być dla Ciebie najważniejsze. 

Nie szukaj mistrza poza tym, który jest w Tobie. Ufaj sobie i swoim odczuciom.

Oczywiście dobrze jest czerpać inspiracje od innych ludzi, ale pamiętaj, że zawsze masz naturalne połączenie z najdoskonalszą Mądrością Wszechświata, której pierwiastek nosisz w sobie. To energia, która zawsze jest przy Tobie, która prowadzi Cię i ochrania, jeśli na to pozwalasz. Ufaj sobie. Inni ludzie mają Cię inspirować i korzystaj z tego, ale pamiętaj, że 

jedynym mistrzem i autorytetem ma być Wszechświat i Ty sam.

To najzdrowsze podejście. Ja też nie mam być dla Ciebie autorytetem, ale inspiracją. Dlatego nigdy, nikogo, do niczego nie przekonuję. Zachęcam tylko, by ktoś sam coś przetestował, wypróbował. Tak przekazywana wiedza działa najlepiej.

Tym, kogo masz podziwiać jesteś Ty sam. Tym, komu masz ufać jesteś Ty sam.

Nie zachwycaj się innymi bardziej niż sobą. Nie jesteś w niczym gorszy od innych. Może nie uświadamiasz sobie jeszcze w pełni swojej mądrości i mocy. Może nie dopuszczasz ich do głosu. Ale pamiętaj, że to Ty jesteś mistrzem, to w Tobie jest mądrość oraz moc.

Całe Twoje życie polega na uświadomieniu sobie tego, że już teraz masz w sobie wszystko, czego Ci potrzeba, by być w pełni szczęśliwym i spełnionym.

Dlatego kochaj i doceniaj siebie. Dbaj o siebie i przejawiaj w świecie wszystko, co masz w sobie najlepszego. Przecież Twoje szczęście służy całemu światu. Twój sukces, Twoje powodzenie służą całemu światu. Najlepsze, co możesz dla świata zrobić, to swobodnie przejawiać prawdziwego siebie.

A skoro Twoje szczęście, Twój sukces i Twoje powodzenie są korzystne dla całego świata, to cały świat wspiera Cię, byś jak najszybciej w pełni ich doświadczał.

Tak jest, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Dlatego wykorzystaj sprzyjające Ci siły Wszechświata i podążaj prostą drogą do swojego szczęścia i spełnienia. Tego Ci życzę. Powodzenia!