O czym mówi Twoje ciało?

Kiedy ktoś będzie chciał Cię uderzyć, to skulisz się i napniesz wiele mięśni. Podobnie stanie się, kiedy napotkasz każde inne zagrożenie. Twoje ciało zawsze wtedy zareaguje tak samo – będzie się SPINAĆ. 

Poproś kogoś, by pougniatał Twoje plecy. Zobacz, czy masz tam napięcia. Jeśli tak, to jak sądzisz, skąd one się tam wzięły?

Każde trwałe napięcie w ciele mówi Ci o Twoich negatywnych przeżyciach i wyobrażeniach, które się zakorzeniły.

Twoim zadaniem jest to uwolnić, uzdrowić. Właśnie na tym polega Twój rozwój. Na uwalnianiu tego, co się nazbierało. Na oczyszczaniu, uzdrawianiu i otwieraniu się na to, co lepsze, piękniejsze, przyjemniejsze. 

Kiedy zaczynają puszczać Twoje blokady, czujesz w ciele coraz większą lekkość i przyjemność. Wtedy też znikają napięcia w Twoim ciele.

Pozytywne zmiany w sobie poznasz właśnie po swoim ciele. Stanie się ono bardziej rozluźnione, odprężone, wypoczęte i zrelaksowane. Będzie Ci w nim po prostu przyjemniej.

Wolność od wszelkiego bólu oraz napięć jest dla Ciebie naturalna. Brak bólu świadczy o w miarę stabilnej i harmonijnej energetyce w ciele. Natomiast ból świadczy o silnym zaburzeniu. Pojawia się tylko wtedy, kiedy pewna granica zostanie przekroczona. Ale skąd bierze się ból?

  1. Ból jest zawsze wynikiem silnego napięcia.
  2. Napięcie jest wynikiem skumulowania się negatywnej energii.
  3. Negatywna energia jest wynikiem negatywnych emocji.
  4. Negatywne emocje są wynikiem negatywnych WYOBRAŻEŃ i INTENCJI.

Dlatego uzdrawiaj swoje WYOBRAŻENIA I INTENCJE! To najmądrzejsze, co możesz zrobić.

Każde napięcie mówi Ci co innego. I tak na przykład:

  1. Napięcia na szyi oraz karku najczęściej oznaczają sztywne trzymanie się dawno podjętych decyzji oraz brak otwartości na nowe, lepsze przekonania i wyobrażenia. 

Uporczywe i dokuczliwe napięcie w tej części ciała sygnalizuje, że najwyższy czas zmienić coś w sposobie myślenia.

  1. Zagęszczenie się negatywnej energii w górnej części pleców, w okolicy mięśnia trapezoidalnego oraz barków jest skutkiem wyobrażeń o potrzebie „przebijania się przez życie” i „brania zbyt wielu rzeczy na siebie”.

W miarę rozwoju świadomości coraz mniej robi się samemu, a coraz współpracuje się ze światem.

  1. Pomiędzy łopatkami zagęszcza się energia związana z poczuciem winy. To powoduje powstawanie tam napięć, które słabiej lub silniej będą się odzywać, przypominając o tym, że jakieś wyobrażenia warto tutaj uzdrowić. 
  1. Ciężar na klatce piersiowej – to odczucie może mieć dwie przyczyny. Pierwsza to poczucie silnego zranienia, a w związku z tym braku zaufania i zamknięcia się na miłość. Druga możliwa przyczyna to poczucie bezradności w życiu. To napięcie z kolei umiejscowione jest nieco wyżej niż środek klatki piersiowej.
  1. Jeśli chodzi o brzuch, to zależy, w której części dokładnie odkłada się napięcie, ale zwykle chodzi tu o brak poczucia bezpieczeństwa w świecie. 
  1. Biodra, pośladki i wewnętrzna strona ud oraz napięcia odkładające się na tych częściach ciała są najczęściej symbolem różnych obciążeń seksualnych.

Każde napięcie o czymś mówi. Posłuchaj o czym mówi Ci Twoje ciało.

Badanie napięć w ciele człowieka, to jedna z metod analizy duchowej. Wszystkie są niezwykle cenne i razem dają potężne narzędzie, dzięki któremu już na pierwszy rzut oka potrafisz powiedzieć o kimś więcej, niż on sam często sobie uświadamia. W dość krótkim czasie możesz zobaczyć co tak naprawdę warto jeszcze uzdrowić.

Pamiętaj, że artykuł ten nie stanowi porady medycznej, a informacje w nim zawarte są wynikiem mojej wiedzy oraz moich obserwacji.