Zdrowie a emocje

Każda nawet najmniejsza dolegliwość w Twoim ciele ma zwykle swoje źródło w Twoim umyśle.

A dokładniej w Twoim sposobie myślenia, Twoich przekonaniach i zakorzenionych wyobrażeniach. By lepiej to zrozumieć, zobacz kilka przykładów. Poniżej znajdziesz popularne dolegliwości, z którymi ja osobiście spotkałem się podczas pracy z ludźmi, a które świetnie obrazują zależność stanu ciała od stanu umysłu.

Ból lub napięcie w okolicach serca najczęściej jest związany z dwiema następującymi rzeczami:

  1. Jeśli jest to ból w górnej części klatki piersiowej, to zwykle świadczy on o silnym
    napięciu związanym z bezsilnością i bezradnością w życiu.
  2. Jeśli ból pojawia się na środku klatki piersiowej, to zwykle świadczy on o wewnętrznym zranieniu, które warto uzdrowić.

W pierwszym przypadku, by usunąć ból powinno wystarczyć ugruntowanie w sobie przekonania, że doskonale sobie radzę ze wszystkim. Dolegliwości tej często towarzyszy też poczucie winy, ale warto tu sobie uświadomić, że nie musisz wcale robić wszystkiego, czego oczekują od Ciebie inni. Nikt nie jest odpowiedzialny za życie i wybory innych ludzi. To, co się dzieje u innych jest przejawem ich własnych przekonań, wyobrażeń i to oni sami muszą chcieć je zmienić. Więc nie ma potrzeby martwić się o innych, a tym bardziej obwiniać się z ich powodu.

Jeśli natomiast czujesz napięcie lub ból w środkowej części klatki piersiowej, to jest to zwykle wynik silnego zranienia, którego jeszcze nie przebaczyłeś. Ktoś silnie Cię zawiódł lub sam siebie zawiodłeś. Jeśli ktoś Ciebie zawiódł lub skrzywdził, to nie ma lepszej drogi by to zranienie uwolnić od przebaczenia. Warto to zrobić, by już więcej siebie energią żalu nie krzywdzić.

Trzymaniem żalu najbardziej krzywdzimy samych siebie.

Jeśli czujesz, że sam siebie zawiodłeś, to znak, że zbyt wiele od siebie wymagasz. Odpocznij, rozluźnij się. Świat się nie zawali, jeśli odpoczniesz, przeciwnie, będzie Ci znacznie przyjemniej.

Problemy z brzuchem mogą być oznaką, że zbierają się w nim napięcia spowodowane brakiem akceptacji otoczenia i innych ludzi. Bardzo często kumuluje się tam też napięcie związane z próbą kontroli otoczenia i innych ludzi. 

Im bardziej starasz się innych zmienić, tym więcej napięć na żołądku się pojawia. Brak akceptacji wobec innych ludzi oraz silna potrzeba kontrolowania ich wynika jedynie z braku poczucia bezpieczeństwa i uzależniania swojego szczęścia od tego, jacy są i co robią inni. 

Tak naprawdę Twoje szczęście i powodzenie jest niezależne od innych ludzi i możesz swobodnie pozwolić innym być takimi, jakimi chcą być.

Dzięki takiemu podejściu Twoje relacje z ludźmi bardzo szybko się poprawią, a napięcie z brzucha będzie znikać.

By uwolnić napięcia z brzucha często trzeba zaakceptować innych takimi, jakimi są i pozwolić im być takimi, jakimi chcą być.

Nie upatruj zmiany swojego życia w zmianie innych ludzi, ale raczej we własnej zmianie i być może w innych ważnych decyzjach (zmiana partnera, miejsca zamieszkania, pracy itp.).

Bóle, szumy lub piszczenie w głowie często świadczą o dużych napięciach wewnętrznych, a dokładniej mówiąc o silnych negatywnych wyobrażeniach emocjonalnych, zwłaszcza dotyczących własnego przejawiania się.

Być może starasz się zbytnio dopasować do innych zamiast być w pełni sobą. Próba wymuszania czegoś na sobie, zbytnie ocenianie siebie, taka presja właśnie odkłada się w postaci różnych napięć w strefie głowy. To tak najczęściej, choć bóle głowy mogą być również oznaką nadmiernego kombinowania, martwienia się i rozmyślania nad jakimś problemem.

Wszelkie zaburzenia wzroku z duchowego punktu widzenia związane są z lękiem przed tym, co „widzę” na tym świecie. Mając negatywne przekonania, czyli zakorzenione negatywne wyobrażenia o świecie i o swoim otoczeniu, taka osoba zwyczajnie przestaje chcieć go widzieć. To forma wycofywania się ze świata zewnętrznego do wewnątrz siebie. Często towarzyszy temu wewnętrzne zamknięcie i schowanie się w sobie. Takie osoby najlepiej czują się same ze sobą i raczej unikają innych ludzi. W takim przypadku warto pouzdrawiać wyobrażenia o świecie, ludziach, otoczeniu. To powinno pomóc.

Zaburzenia widzenia często są silnie związane z lękiem przed tym, co widzisz lub co boisz się zobaczyć.

Kiedy masz kłopot z widzeniem tego co daleko, to lęk dotyczy najczęściej przyszłości i dalszego otoczenia. Kiedy masz kłopot z widzeniem tego co blisko, to lęk zwykle dotyczy siebie samego lub Twojego najbliższego otoczenia, najbliższej rodziny, domu rodzinnego itp. Uwolnienie tych lęków powinno szybko złagodzić dolegliwość, a czasem może nawet całkowicie ją usunąć.

Zaburzenia oddychania spowodowane są często brakiem chęci do życia. To bardzo popularny objaw zmęczenia życiem, zbyt wielu nawarstwiających się trudności, z którymi danej osobie ciężko jest sobie poradzić. Zaburzenia oddychania i związane z tym schorzenia mogą być także objawem depresji.

By się ich pozbyć, często konieczna jest przemiana swoich przekonań i wyobrażeń dotyczących życia. Warto obudzić swoją chęć i motywację do życia i działania, odpocząć, zrelaksować się oraz ugruntować w sobie doskonałą łatwość, lekkość i przyjemność życia.

Problemy ze snem takie jak na przykład częste przebudzenia w nocy mogą mieć tutaj nieco inne pochodzenie. Zazwyczaj świadczą o niekorzystnym miejscu do spania, będącym w zasięgu niekorzystnych dla człowieka promieniowań słupów elektrycznych, czy żył wodnych. 

Na szczęście istnieją różne skuteczne sposoby, by ochronić się przed szkodliwym promieniowaniem np. żył wodnych. Najprostszy, to położyć pod łóżkiem płytę z korka o grubości do kilku cm. Zależy to od siły negatywnego promieniowania. Inna skuteczna metoda to zainstalowanie w domu dobrego odpromiennika szkodliwych promieniowań.

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego snu, proponuję Ci, żebyś kiedy położysz się do łóżka, powtarzał sobie tylko jedną myśl. Niech to będzie Twoja najpiękniejsza, najprzyjemniejsza afirmacja życia. Nie wiem jaka ona jest w Twoim przypadku. Nie wiem, czego teraz najbardziej potrzebujesz, ale wybierz coś i przed snem dziękuj, że już to masz, że to już wypełnia Ciebie i całe Twoje życie. Dzięki temu prostemu zabiegowi szybko zauważysz zmiany nie tylko podczas snu, ale także w swoim życiu.

Oczywiście wszystkie powyższe informacje nie stanowią porady medycznej. Są one jedynie wynikiem moich obserwacji oraz mojego osobistego zdania na dany temat.